חשיבה ביקורתית במצגת עם בינה מלאכותית

שימוש בבינה מלאכותית בהכנת מצגות- נגמרו הבעיות?

כשמכינים מצגת בעזרת תוכנות של בינה מלאכותית, אנחנו חייבים להפעיל חשיבה ביקורתית איכותית אנושית, כדי לוודא שהמצגת איכותית, מדויקת ועושה בשבילנו את העבודה.

גם אם השתמשנו באתרים כמו GAMMA או TOME שיודעים איך להכין מצגת טובה תוך פחות מדקה, חשוב שנדע איך מכינים מצגת נכון ואיך עושים מצגת אפקטיבית.

נכון שכיום יש אתרי מצגות המבוססים על בינה מלאכותית שיכולים ליצור מצגת במהירות, אבל נכון לעכשיו אנחנו עדיין לא יכולים לעבוד איתם (עדיין) בשיטת "שגר ושכח". לכן, בתהליך חשוב להקפיד על העקרונות הבאים ביצירת מצגת:

⭐ לשאול את עצמנו את השאלות הבאות- האם המצגת משרתת את המטרה שלה? האם המסר עובר כפי שרצינו? האם הטקסט מותאם לקהל היעד שלנו?

⭐ לוודא שהעיצוב שהמכונה נתנה משרת את ה- look & feel הרצויים לנו.

⭐ לא לאפשר למכונה לכתוב 100% מהתכנים של המצגת, בטח לא בלי בקרה שלנו. הטקסטים שמגיעים מהמכונות, לא מותאמים עדיין למצב של העברת מסרים אפקטיבית (העיצוב לא 100%, הטקסטים די ארוכים וכו').

⭐ להשתמש במכונות (במיוחד בצ'טבוטים כמו קלוד, GPT או ג'מיני) לסיוע בארגון הנתונים ומציאת דוגמאות לסרטונים או סיפורים להעשרת הסטוריטלינג.

⭐ להפעיל בדיקה וביקורת על אמינות הנתונים שהמכונה זורקת לתוך המצגת. לפעמים הם (עדיין) כותבים שטויות.

⭐ לא משנה מה מידת החופש שנתתם לעצמכם בהכנת המצגת, חשוב לבדוק את המצגת בקפידה לפני שאתם מציגים אותה. לא להניח ש"המכונה עשתה מצגת תוך דקה" ולהניח שזה סבבה. זה לא.

⭐ לגבי זכויות יוצרים של תמונות מג'ונרטות- עדיין אין התייחסות חד משמעית בנושא, אז אני לא יודעת מה לכתוב פה לגבי האתרים כמו מידג' וכו'. אם יש לכם ספק, עדיף ללכת על בטוח ולהשתמש בתמונות ממאגרים לפי תנאי הרישיון שלהם.

מאחר שתחום הבינה המלאכותית משתנה ומתקדם במהירות, חשוב לי לציין כי המידע המופיע במאמר זה התפרסם ב- 3.9.23 ותוקף שוב במרץ 2024.

אם אתם עובדים בארגון או חברה ומעוניינים להעמיק את בסיס הידע שלכם בנושא בינה מלאכותית, אני מזמינה אתכם להרצאה מרתקת כיצד נוכל לרתום את כלי הבינה הקיימים, כדי ליצור מצגות איכותיות ויצירתיות, מותאמות למשתתפים וכמובן- בזמן קצר יותר. כל זאת, מבלי לאבד את הטאצ' האנושי והחשיבה על היתרונות והחסרונות שהמכונות מכניסות לחיינו. לפרטים נוספים לחצו כאן.

בהצלחה !!

חדש! חדש!

קורס דיגיטלי לבניית מצגות

מתאים לכל מי שעומד מול קהל,
מרצה, מנחה או מציג

כלים פרקטיים לארגון תוכן חכם
ועיצוב מצגות מרהיבות שתיצרו בעצמכם!

דילוג לתוכן