תא"ל דניאל הגרי

תא"ל דניאל הגרי- דובר (צה"ל) אפקטיבי שרצוי ללמוד ממנו

יש הרבה היבטים להעברת מסרים אפקטיבית והנה דוגמא מצויינת איך לעשות את זה נכון גם בלי מצגת.

במציאות המורכבת שלנו, אנחנו משתוקקים להאחז בדברים יציבים, לקבל מידע ממקורות מהימנים, מאנשים אמינים שמבינים מה עובר עלינו, אנחנו הנקראים "העם".

פעמיים ביום הוא מתייצב מול הציבור והתקשורת, מישיר מבט למצלמות ומדבר.

תא"ל דניאל הגרי דובר צה"ל.

אז מה יש בו שהופך אותו לדובר מופלא ולדמות נערצת?

אני מסתכלת עליו כבר חודשיים, באדיקות מדי ערב

אלו לדעתי הסיבות בזכותן הוא מעביר מסרים בצורה אפקטיבית

🧡 יש לו קול רגוע, יציב וסמכותי, נחוש, מנומס, ממלכתי נחרץ.

🧡 שפת גוף שלווה, מישיר מבט ישיר אל המצלמה, אין לו מה להסתיר. העוויות הפנים שלו אמנם עדינות וקטנטנות, אבל אי אפשר לפספס אותן. כשהוא כועס- רואים. כשהוא גאה- רואים. רואים עליו ומרגישים שהוא אנושי.

🧡 אמינות. יחד עם זה שהוא נמצא תחת אילוצי צנזורה ושמירה על בטחון הצבא, הוא לא מחרטט שקרים. הוא מתפתל באלגנטיות כשהוא עונה על שאלות, לעיתים בוחר לא לענות על חלקן, אבל מצליח לשמור על אמינות ברמה גבוהה.

בהקשר הזה אציין את הענין שהיה בעת ההפצצה בבית החולים בעזה, שיוחסה לצה"ל והופעל לחץ בתקשורת לצאת בהצהרה שזה לא אנחנו. תא"ל הגרי לא מיהר לצאת בהצהרות לפני שהוא בדק את המידע ביסודיות. הוא לא ממהר להשיב. מעדיף להמתין לתיחקור, לאישור הנתונים, ורק לאחר מכן להגיב.

🧡 הדיבור האותנטי שלו בשפה ברורה בגובה העיניים, יוצר תחושה שהוא אחד מאיתנו, שהוא מבין את הרגישות של כולנו.

🧡 התפתחות ושיפור תמידי. בלילות הראשונים הנאומים שלו נשמעו מהוססים, מקוטעים, לא הצטלמו טוב מול הטלפרומטר. אבל כראוי לדובר מקצוען, הוא משפר את עצמו מיום ליום. קראתי איפשהו, שהוא דורש לקבל את הנאומים הכתובים כשעה/ שעה וחצי לפני השידור, עובר בעצמו על כל מילה, משנה, מדייק, מתאמן. הבין שהטלפרומטר אינו המגרש הביתי שלו וחזר להקריא מהדפים. כשהוא באיזור הבטוח שלו, זה נראה טוב, זה נשמע טוב, זה מצטלם מעולה.

🧡 התמדה ועקביות- מקפיד לצאת פעמיים ביום, 7 ימים בשבוע. זאת שגרה, ושגרה יוצרת בטחון.

🧡 חוזר על המסרים שלו, על משפטים חזקים שוב ושוב. למנטרות יש כוח על המוח והן נקלטות היטב אצל השומעים.

🧡 התפקידים הקודמים שלו (כן כן, כולנו עשינו עליו ויקיפדיה) כלוחם ומפקד ביחידה מובחרת, מקנים לו לגיטימציה ציבורית ואמינות בעיני הציבור והתקשורת, שמבינים שהניסיון הצבאי שלו מקנה לו הבנה עמוקה של תמונת שדה הקרב המורכב ויחסי הגומלין שבין הצבא לקובעי המדיניות.

אני חושבת שמעולם לא היה דובר צה"ל משמעותי ממנו, אני חושבת שמעולם תכונות האדם לא מילאו את התפקיד הזה בצורה כל כך משמעותית ומעוררת התפעלות.

וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על הכריזמה שלו…

יישר כוח ויחד ננצח !!!

חדש! חדש!

קורס דיגיטלי לבניית מצגות

מתאים לכל מי שעומד מול קהל,
מרצה, מנחה או מציג

כלים פרקטיים לארגון תוכן חכם
ועיצוב מצגות מרהיבות שתיצרו בעצמכם!

דילוג לתוכן