המלכודת הכי מפתה של מצגת משקיעים

איך אפשר לדעת כמה מפורטת צריכה להיות המצגת שלנו?

הרעיון שלכם יכול להיות הכי יצירתי בעולם והחברה שלכם יכולה לשנות את ההיסטוריה. אבל אם לא תצליחו לגייס משקיעים, שום דבר מזה לא יקרה. מצד שני, כל משקיע רואה מדי יום שורה ארוכה של רעיונות, מיזמים וסטארטאפים כמו שלכם.

אז איך לגרום לו להתעניין דווקא במה שיש לכם להציע ולא להיבלע בין כל האחרים שמתחרים על תשומת הלב ועל הכסף שלו?

אנחנו מדברים כמובן על מצגת משקיעים. מצגת קצרה וסופר-מדויקת שנועדה להסב את תשומת הלב של משקיע פוטנציאלי, לבלוט מעל כל היתר ולגרום לו להמשיך להתעניין במוצר שלכם, ברעיון או בחברה שלכם.

המלכודת הכי מפתה של מצגת משקיעים

הכנה של מצגת משקיעים אינה משימה פשוטה. לפעמים זו אפילו משימה מורכבת שצריך להקדיש לה לא מעט מחשבה.

הפיתוי הכי גדול של הסטרטאפ הוא לשפוך במצגת כמה שיותר מידע.

האינטרס של המשקיע הוא לקבל מהר את השורה התחתונה ולהבין בזמן קצר יחסית (לפעמים תוך דקות ספורות) מה הסכום המבוקש לגיוס ותוך כמה זמן הוא יוכל לקבל החזר על ההשקעה שלו.

השבוע פנו אלי שני מיזמים, האחד בתחום המחקר הרפואי, השני בעולם הפינטק. לשניהם יש רעיונות חדשניים, יצירתיים, שיכולים להביא לשיפור משמעותי במצב הקיים. בשניהם הכינו מצגת משקיעים עמוסה לעייפה בפרטים, ולא סתם עמוסה- המון שקפים הוקדשו להסביר מונחים טכניים שמשתמשים בהם בעולם התוכן הרלוונטי של הסטרטאפ.

מצד אחד, אני מבינה את הצורך הזה להסביר את הז'רגון המקצועי.

מצד שני- האם זה נחוץ כשיש לנו רק 5-10 דקות לפיץ'? האם חיוני למשקיע להבין את הביט והבייט של המיזם, או שעדיף להסביר לו את התועלת במוצר, את היתרונות התחרותיים והשיפור ביחס למצב הקיים?

אני סבורה שהאופציה השנייה היא הנכונה, בטח אם הפיץ' מאוד קצר בזמן. הלוואי שיהיה המשך לפיץ' הראשון. ואז בהכנה לפגישת ההמשך (שיכולה להיות ארוכה יותר מהפיץ' הראשון) תעשו חשיבה לאיזה רמת פירוט אתם רוצים להגיע, מה אתם רוצים להסביר בפרטי פרטים ומה להסביר בגובה של 10,000 רגל.

מהיכרותי בפיץ' הראשון, מומלץ מאוד שמצגת המשקיעים תהיה חדה וממוקדת כך שהיא תכלול את המידע החשוב הדרוש כדי ללכוד את תשומת הלב של המשקיע הפוטנציאלי, כדי שתזומנו לפגישה שניה. זה שלא הסברתם את המונחים המקצועיים בפירוט בפיץ' הראשון ברמת הביט והבייט, לא פוגע במידת המקצועיות שבה תופס אתכם המשקיע.

אל תפלו במלכודת הדבש הזו, תהיו מדוייקים וקצרים.

בהצלחה !!

חדש! חדש!

קורס דיגיטלי לבניית מצגות

מתאים לכל מי שעומד מול קהל,
מרצה, מנחה או מציג

כלים פרקטיים לארגון תוכן חכם
ועיצוב מצגות מרהיבות שתיצרו בעצמכם!

דילוג לתוכן