יצרתיות ופחד משינוי

יצירתיות, פחד משינוי ומה שביניהם

הוזמנתי להעביר הדרכה בנושא בניית מצגות והעברת מסרים בארגון שחרט על דגלו את ערכי החדשנות והיצירתיות. בשיחות ובפגישת ההיערכות חזרו והדגישו את החדשנות והיצירתיות ואני מה זה שמחתי לדעת שאלו ערכים שחשובים להם, כי כשמדובר ביצירתיות, יש לגיטימציה לפרוץ ולגוון גם את התכנים וגם את החלק הויזואלי. הלכתי להדרכה עם ניצוצות בראש ובעיניים.

שעה לתוך ההדרכה, אני קולטת שהמסרים שונים לגמרי: "אי אפשר לצאת מהשבלונה הקיימת", "חייבים להשתמש באותו טמפלט שאנחנו עובדים עליו כבר כמה שנים", "חייבים לכתוב את כל המידע על השקף", "אסור להחסיר מילה", "אי אפשר להשתמש בסלוגנים", "חייבים להיצמד רק למה שהמנהל יקריא מהשקף", "כותבים לו הכול כדי שלא ישכח".

התחדד לי הענין של פחד משינוי והתחייבות לפורמטים מוכרים ובטוחים. יש פער בין הכרזת ערכים לבין היישום המעשי שלהם. הארגון מצהיר על חדשנות ויצירתיות, אבל בפועל נשאר שבוי ותפוס במנהגים ותבניות שנבנו לאורך שנים. אני לא אומרת שזה דבר רע, להיצמד להרגלים ישנים. אבל אם אתם מצהירים על ערכים אחרים, you dont walk the talk.

אבל רגע… אולי אנחנו לא מתכוונים לאותו דבר?

אז פניתי אל האתגר בצורה שונה. הבנתי שבמקרה הזה אי אפשר בביסים גדולים, חייבים שינויים קטנטנים עד כדי מינוריים. כמה מינוריים? התחלנו לבדוק ביחד עד כמה אפשר להתרחק מהשבלונות והתבניות שהם רגילים אליהם. כמו סוג של ניהול מו"מ. אני מציעה משהו ובודקת איתם אם זה ילך.

מתברר שהגדרה של יצירתיות וחדשנות היא משהו מאוד רחב. כשאתם אומרים לי יצירתיות, אני כבר רצה בראש קדימה למקומות צבעוניים, מגוונים. אבל אתם חושבים על חדשנות בתוך גבולות הגיזרה שלכם, בצבעים של שחור-לבן-אפור-כחול. ענין של תיאום ציפיות וגמישות מחשבתית.

ארגון או חברה שה- DNA שלהם הוא מסורתי, שמרני, מונוכרומטי, לא יפרוץ ביום אחד לצד הצבעוני, המגוון, "הרועש". זה חלק מהערכים של הארגון, שנטמעים כמובן באנשים ובהתנהגות שלהם.

בהדרגה. בואו נעשה את זה בהדרגה.

הרגשתי אנחת רווחה. הגדרנו מהי חדשנות ויצירתיות מבחינתם. אוקיי, אז בלי סלוגנים, אבל מסר אחד בשקף. אוקיי, לא מורידים את הטקסט אבל מארגנים אותו אחרת על השקף, בצורה יותר אפקטיבית. מה שבעיני שינוי קטן מאוד, מבחינתם וואו.

בין הצד הימני של התמונה לצד השמאלי, יש טור של פרחים לבנים. נכון, הם לא צבעוניים, אבל מצד שני הם כבר לא "סתם" שיבולים.

יש לי ארגז כלים שלם לארגונים, יש הרבה דברים שנוכל לעשות יחד 🧡

בואו נדבר (לחצו כאן לתיאום שיחה)

חדש! חדש!

קורס דיגיטלי לבניית מצגות

מתאים לכל מי שעומד מול קהל,
מרצה, מנחה או מציג

כלים פרקטיים לארגון תוכן חכם
ועיצוב מצגות מרהיבות שתיצרו בעצמכם!

דילוג לתוכן