ממחזרים מצגת קיימת? קבלו טיפים חשובים

איך תוכן ישן יכול לעבוד לנו שוב?

כשעברנו דירה היינו עסוקים שבועות בחיפוש אחרי הריצוף המושלם, המטבח המושלם, הקרמיקה הכי יפה לאמבטיה, תאורה, רהיטים, אביזרים לבית, מה לא. בכל קניה אנחנו תמיד בטוחים שאנחנו קונים את הכי יפה, שהכול יתאים להכול.
פתאום המטבח הישן, שהיה פעם שיא היופי והיו לו כל מיני טריקים חדשניים, נראה מיושן. כל הרהיטים נראים לנו עתיקים, הכול אנחנו רוצים חדש.

איקאה למשל אלופים בזה. לא משנה אם אני באה לאיקאה חודש אחרי חודש, אני תמיד מוצאת דברים חדשים לקנות. תמיד יש תצוגות חדשות וכמובן שתמיד הכול הרבה יותר יפה ומפתה מהפעם הקודמת.

יש הרבה דברים בחיים, שאם חוזרים אליהם אחרי תקופה מסויימת, מגלים שאפשר לשפר אותם.

ולא תמיד צריך לקנות חדש. הבסיס הקיים הוא סבבה וטוב, אפשר לשפר את הקיים, לפעמים אפילו לא מבחינים שהחדש הוא בעצם ישן משודרג. לפעמים השיפור הזה טוב לנו, נכון לנו.

⭐⭐⭐

יש לי הרצאה שהעברתי בעבר ועכשיו אני משדרגת אותה. מרחיבה אותה, משפרת אותה, מעמיקה בכל מיני נושאים שפעם עבדו לי טוב ועכשיו פחות.

תוך כדי השיפור והשידרוג אני בודקת ושואלת את עצמי את הדברים הבאים

⭐ האם זה עדיין רלוונטי? האם המסר עדיין עובד או שצריך לדייק אותו? לשנות אותו? מה לשנות בהרצאה? מה לשנות במצגת?

⭐ מוודאת מהי מטרת המצגת והאם נדרשות התאמות למשתתפים ולקהל יעד מסוים? חשוב וכדאי לעשות את ההתאמות האלה, כדי שזה יהיה בול ואפקטיבי.

⭐ האם אני מתכננת את הדברים שיהיו הפשוטים ביותר? לא להתפלסף יותר מידי בדיבורים וגם לאוורר את השקפים, לדלל טקסטים, להוריד עומס. האם אני לא חוזרת על עצמי? האם התכנון של הסדנא נכון? יש זרימה?

⭐ האם התוצר הנוכחי טוב יותר מהפעם הקודמת? אנחנו כל הזמן רוצים להיות טובים יותר מאשר קודם, ללמוד ולשפר את עצמנו. עושה שניה zoom out בסיום ובאמת מוודאת שזה המצב.

⭐ מוודאת שהעיצוב הויזואלי נכון, מתאים לאוירה ולקהל, מאפשר לאנשים להתמקד בתוכן נטו. בקטגוריה הזו נכנסים פונטים, צבעים, תמונות, הנפשות וכו'.

זה נכון ששיפור סדנא או מצגת קיימת יכול לחסוך לנו המון זמן, אבל חשוב להקדיש את הזמן לחשיבה לגבי הרלוונטיות, בכל זאת עבר זמן מאז שהכנו אותה.

בהצלחה !!

חדש! חדש!

קורס דיגיטלי לבניית מצגות

מתאים לכל מי שעומד מול קהל,
מרצה, מנחה או מציג

כלים פרקטיים לארגון תוכן חכם
ועיצוב מצגות מרהיבות שתיצרו בעצמכם!

דילוג לתוכן