האם אקטואליה היא הזדמנות להעברת מסרים במפגש עסקי?

אירועים אקטואליים ונושאים פוליטיים יכולים להוות הזדמנות פז להעברת מסרים רלוונטיים ובעלי השפעה. כאשר יש ציבור שלם שכבר עסוק בנושא מסוים, אפשר להיתפס על זה ולחבר בין האירוע לבין המסר שרוצים להעביר.

אבל….

אם כבר החלטנו לשלב אקטואליה או פוליטיקה בשיח, חשוב שנעשה את זה בזהירות, מאחר שהרבה מהנושאים האלה נפיצים ויש להם פוטנציאל רגשי גבוה, במיוחד בנושאים הקרובים לליבם של המשתתפים. אירועים אקטואליים שמשפיעים על רגשות הציבור, יכולים לשמש "קרש קפיצה" לחיבור המסר שלנו אליהם. אבל איך עושים את זה נכון? ובלי לפגוע בעצמנו? ובאחרים?

ראשית, אקדים ואגיד שאם אנחנו לא מרגישים בטוחים עם המסרים האקטואליים, אז פשוט לא להיכנס לזה. בגלל הרגשות העזים שזה יכול לעורר אצל המשתפים, יש לזה פוטנציאל נזק ולכן עדיף לשקול אם בכלל.

שנית, אנחנו צריכים להימנע מלהפוך את המסרים לפוליטיים מדי. למשל, בהרצאה עסקית מומלץ שלא לנקוט עמדה פוליטית, כדי שלא להתנגח עם חלק מהקהל או להסיט מהמסר המקצועי.

מה כן?

אפשר להשתמש באקטואליה כדי לעורר עניין ולחבר לנושא באופן רלוונטי ומכבד. למשל, לספר סיפור היסטורי רלוונטי או ליצור אנלוגיה לנקודה שרוצים להעביר.

מומלץ להציג עובדות ברורות, להימנע מדעות אישיות ולכבד גם את מי שחושב אחרת. המטרה היא ליצור שיח מכבד, לא להסית או לפלג.

אנחנו יכולים לנצל אקטואליה לחיבור לאחר, ולא להפרדה. תוך שמירה על ערכי כבוד ואנושיות. כי בסופו של דבר, מעבר להבדלים בדעות, כולנו חולקים ערכים אנושיים משותפים.

בסופו של יום, המטרה שלנו היא לתקשר ולחבר בין אנשים. אקטואליה יכולה לשמש כלי עזר במשימה זו, אך רק אם נפעל בזהירות, בכבוד ומתוך מחשבה על טובת הכלל. כשנזכור שבבסיס, כולנו בני אדם עם אותם צרכים ורצונות, נוכל למצוא שפה משותפת מעבר למחלוקות. ואולי, בסופו של דבר, זה המסר החשוב ביותר.

חדש! חדש!

קורס דיגיטלי לבניית מצגות

מתאים לכל מי שעומד מול קהל,
מרצה, מנחה או מציג

כלים פרקטיים לארגון תוכן חכם
ועיצוב מצגות מרהיבות שתיצרו בעצמכם!

דילוג לתוכן