תמונה לסיפור הבדיוני

מציאות עתידנית או מדע בדיוני?

זה קרה באוגוסט 2033

סוף סוף יכולנו להיפגש, אחרי שהם הצליחו לתקן את התקלה שנגרמה בגלל ההשראה של יותר מדי צ'יפים אחד ליד השני.

שמנו לב שזה קורה כשיש יותר מ- 10 כאלה בטווח של פחות מ- 50 מטר ואז זה משבש את פתיחת ה- SBC (screen by chip)… ואז אי אפשר ללמוד יחד, אי אפשר לעשות סדנא, אי אפשר כלום. אין ריכוז של המשתתפים, אין מדדי גוף, אין לי מדדי מוטיבציה שלהם. כלום, נאדה, גורנישט.

לקח להם כמה ימים לסדר את התקלה ועד אז גייסנו עוד כמה משתתפים לסדנה. סה"כ הגיעו בסופו של דבר כ- 30 HWC (human with chip) והתחלנו.

הנושא של ההרצאה היה התמודדות של HWC לעומת HNC

(human no chip) במקומות עבודה. נושא מרתק!!

לחשוב שפעם הסתובבנו בלי צ'יפים זה כמו לדעת שפעם אנשים לא ידעו לקרוא… היסטוריה רחוקה.

בתור מומחית לבניית מצגות ובעלת תואר בפיזיולוגיה של HWC, היה לי מאוד חשוב לעקוב אחרי התגובות של הקהל ולקבל משוב על הפרזנטציה ממש באונליין.

פעם בעבר הרחוק, אחרי סדנה או מפגש לימודי, היינו מעבירים שאלונים, מנתחים את הדאטה. אההה פרה-היסטוריה.

כיום המערכות והחיישנים מאפשרים לי לדעת באונליין אמיתי מה המשתתפים מרגישים, מה רמת המוטיבציה שלהם להשתתף, האם הם עירניים או מעט עייפים, האם הם סקרנים וכו'.

המדע מאוד התקדם בשנים האחרונות. המכונה מזהה מכלול מבטים, הבעות פנים ותנועות גוף, דופק, קצב נשימה וטמפרטורת גוף. כל אלה מגיעים אלי למאסטר-צ'יפ באונליין ומאפשרים לי להתאים את המצגת למצב המשתתפים.

הבינה שאיתה אני עובדת אפשרת לי ליצור מאותו נושא/רעיון אפילו 3 מצגות, שמותאמות ל"טמפרטורה" ולמוטיבציה של המשתתפים. אני ממש יודעת על המקום מה עובד ומה פחות. והמערכת פשוט מחליפה את המצגת תוך כדי, על מנת להעלות את האפקטיביות של המפגש.

מיותר לציין שהמערכת גם מתזמנת את ההפסקות לפי הפרמטרים שמתקבלים באונליין, כדי לא להיכנס למשל להסברים עמוקים בזמן שהמשתתפים פחות עירניים, שלא לומר מנומנמים (כמו למשל אחרי ארוחת צהריים)….

הבנתי שבקרוב תצא גירסה משופרת, שתאפשר לי גם להתאים את הטונציה של הקול שלי או את קצב הדיבור שלי באונליין, בהתאם למצב המשתתפים. הכול בשבח האפקטיביות.

מערכת כל כך מתקדמת, באמת. הקרם דה-לה קרם של הבינה.

רק מה… עוד לא סיימו לפתח את הקוד של המכונה שמחקה את ה- human touch, את ה"קליק" שיש לי עם המשתתפים, את זה שמרגיש את התקשורת הבלתי מילולית. את זה ששם את הבדיחות הקטנות במקומות הנכונים, את זה שקושר את מה שקרה אתמול בחדשות, לנושא שאנחנו מדברים עליו עכשיו. את החוויות המשותפות שאפשר לדבר עליהן ולדעת שכולם מבינים אותנו.

את הרגישות האנושית שיש לנו אחד לשני.

את המכונה שתגיד לי שהתוכן הזה יושב לי נכון "בבטן" מול הקהל הזה.

עד שזה יקרה, אני מזמינה אתכם ללמוד באופן עצמאי בקורס דיגיטלי, איך אתם בעצמכם יכולים ליצור את המצגות שלכם בצורה אפקטיבית יותר, מותאמת, מקצועית. עם כל הכלים הכי פרקטיים.

פרטים והרשמה כאן

חדש! חדש!

קורס דיגיטלי לבניית מצגות

מתאים לכל מי שעומד מול קהל,
מרצה, מנחה או מציג

כלים פרקטיים לארגון תוכן חכם
ועיצוב מצגות מרהיבות שתיצרו בעצמכם!

דילוג לתוכן