אתם חייבים שקף פתיחה מסקרן

אומרים שאין הזדמנות שנייה ליצור רושם ראשוני טוב. שווה להשקיע בעיצוב שקף הפתיחה במצגת, יש לזה אימפקט ענק על מי שבא לשמוע אתכם.

הנה הסיבות העיקריות

🎯 שקף הפתיחה מאפשר למרצה לשבור את הקרח עם הקהל. קצת סמול-טוק, קצת הומור ורק אח"כ לצלול לתוך המצגת.

🎯 הפתיחה היא זמן החסד של המרצה. הזמן שבו הקהל מחליט אם זה מעניין, מקצועי, מקשיבים או גולשים בטלפון. אין תחליף לרושם ראשוני.

🎯 יותר קשה "לגייס" חזרה קהל אחרי פתיחה צולעת. אל תהרגו את הפתיחה שלכם ב"שלום, שמי גלית מילוא והיום נדבר על …" הרגתם את הקהל משעמום כבר בהתחלה.

מחקרים מראים שרמת הקשב שלנו יורדת אחרי 12 שניות כי אנו מוצפים במידע ברשתות החברתיות, פרסומות, ווצאפים, סמסים ועוד מיליון הסחות דעת . זה אומר שהרושם הראשוני של הפתיחה חייב להיות קליל, מסקרן, מעורר שאלות, כדי לתפוס את תשומת הלב של הקהל.

הנה כמה טיפים איך לעשות את זה תכלס

⭐ בסיום הכנת המצגת, חוזרים לשקף הפתיחה ובוחנים האם הטקסט והתמונה שלו מעייפים ומשעממים? או מסקרנים, שובבים, מתחכמים? צריך לצאת קצת מהקופסא כדי לחשוב על משהו מקורי, שיבדל את המצגת ויעשה אותה יותר מיוחדת.

⭐ להשתמש באסוציאציות כדי ליצור שקף פתיחה מסקרן, גם לטקסט וגם לתמונה, במקום לכתוב כותרת "סטנדרטית" ומשמימה. אחרי שמצאתם ועפתם על עצמכם, תחשבו אם הקהל יבין למה אתם מתכוונים, אל תהיו מתוחכמים מדי.

⭐ מומלץ שיהיה שקף פתיחה שונה לכל קהל שאתם עומדים מולו, כדי לאפשר מקסימום חיבור כבר בהתחלה. לדבר על משהו קרוב לליבו של הקהל, נושא "חם" ועכשווי לקהל הזה, מה שייצר "קליק" טוב כבר מההתחלה.

⭐ שימוש בסרטון קצר או ויזו'אל מיוחד מעורר שאלות עוד לפני שהתחלתם לדבר. אנשים נכנסים לחדר וברקע כבר רץ משהו. "זה מעניין, מה זה?"

בהצלחה!!

חדש! חדש!

קורס דיגיטלי לבניית מצגות

מתאים לכל מי שעומד מול קהל,
מרצה, מנחה או מציג

כלים פרקטיים לארגון תוכן חכם
ועיצוב מצגות מרהיבות שתיצרו בעצמכם!

דילוג לתוכן