טיפים לדמו של מוצר טכנולוגי

בהמשך לפוסט על תובנות מכנס Present to succeed 2024, אני שמחה לשתף פה גם טיפים לדמואים של מוצרים טכנולוגיים.

מה האתגרים בדמו טכנולוגי

במהלך הדגמת מוצר טכנולוגי (דמו), המציגים נתקלים באתגר אמיתי של מעבר מהשפה הטכנית לשפה פשוטה ומובנת לקהל רחב, שאינו בהכרח טכנולוגי. יש צורך לתרגם את הפונקציות הטכניות והמורכבות של המוצר ליתרונות ממשיים ומשמעותיים עבור משתמשי הקצה.

בנוסף, המעבר מהסברים טכניים ליתרונות מעשיים מחייב את המציגים להמחיש כיצד המוצר פותר בעיות ומשפר תהליכים ביום-יום של המשתמשים. כדי לעמוד באתגר הזה, חשוב לשמור על איזון בין המידע הטכני למידע השיווקי ולהתאים את המסר לרמת ההבנה של הקהל.

טיפים לדמו מוצלח של מוצר טכנולוגי

1. היכרות מעמיקה עם הצרכים והכאב של קהל היעד/ המשתמשים. לוודא שאנחנו מבינים את הבעיות שהמוצר שלנו פותר עבורם ולהתאים את הדמו בהתאם לכך, כולל לדבר אליהם בשפה שהם מבינים. לבחון האם נכון להשתמש בזרגון מקצועי (בד"כ מומלץ שלא).

2. לתרגל את הדמו בקול רם 3 פעמים ובפעם הרביעית להקליט, כגיבוי שאם משהו משתבש בריל טיים, להציג את הסרטון.

3. להכין תרחישים שונים כדי להמחיש את השימוש במוצר בצורה הקרובה ביותר למציאות.

4. להתמקד בהצגת היתרונות המרכזיים של המוצר, איך הוא משפר את חיי המשתמשים או את היעילות העסקית שלהם.

5. לשמור על הדמו הכי פשוט וברור. להימנע ככל האפשר מסיבוכים טכניים מיותרים, כדי לשקף את התהליך בצורה שתהיה ברורה גם לאנשים ללא רקע טכני.

6. לאפשר למשתתפים לשאול שאלות במהלך ובסוף הדמו. להציע להם להתנסות במוצר בעצמם אם זה אפשרי, וכמטבן להגיב בצורה מקצועית לכל שאלה.

7. להחליט שאת הדמו מדגימים לפחות 2 אנשים- המציג המוביל ועוד מישהו, שיוכל להמשיך בהסברים עסקיים אם למשל הדמו נתקע, או שהוא יהיה אחראי על מענה לשאלות.

בהצלחה 🧡

חדש! חדש!

קורס דיגיטלי לבניית מצגות

מתאים לכל מי שעומד מול קהל,
מרצה, מנחה או מציג

כלים פרקטיים לארגון תוכן חכם
ועיצוב מצגות מרהיבות שתיצרו בעצמכם!

דילוג לתוכן