מצגת עסקית עם סטוריטילינג משובח

גן עדן לסיפורים ומצגת עסקית עם סטוריטלינג משובח

מי מאיתנו לא זוכר את חוויית הלילה לפני השינה כשהיינו ילדים? המיטה החמימה, האור הרך, וההורה או הסבא שישבו לידנו וסיפרו לנו סיפור מופלא. זוהי חוויה שנשארת איתנו לתמיד, כי יש כוח מיוחד וקסם בסיפורים טובים שמסופרים היטב.

אבל מה קורה כשאנחנו גדלים וצריכים להציג מצגות עסקיות ביום יום? לרוב המצגות האלה חסרות את הרוח והריגוש של סיפור לילה טוב – הן מתמקדות יותר מדי בעובדות, נתונים ופרטים טכניים.

אבל מה אם נלמד ללכת בעקבות סיפורי הלילה ונשלב את עקרונות הסיפור הטוב גם במצגות העסקיות שלנו?

שריינו את הקהל בתחילה

סיפורי לילה טובים תמיד מתחילים עם משהו שיוצר ציפייה ומשרה אותנו בפנטזיה. "היה היה פעם…", "לפני זמן רב במקום רחוק…" או אפילו "בוא נצא להרפתקה…" משפטים פשוטים אלו מיד משכנעים אותנו להקשיב.

אנו מקדימים במצגות עסקיות בהצגת עובדות יבשות, אבל מה אם נשתמש בפתיח קצר וחריף, דמות מרתקת, או אפילו ציטוטון שיגרו את הקהל להתרכז וליהנות מהסיפור?

הפכו את הסיפור למוחשי עם פרטים ויזואליזציה

הדבר שהפך את סיפורי הלילה לכל כך חיים ומרתקים היה השימוש בתיאורים ויזואליים מפורטים. כשאמא תיארה את שובל הזנב הכתום של השועל או הדרקון שמלחלח אש, זה הפך את הסיפור לחי ומוחשי בדמיוננו.

במצגות עסקיות, אנחנו יכולים ליצור חוויה דומה באמצעות שימוש נכון בתמונות, אייקונים, אנימציות וגרפיקה.

עוררו רגשות ודרמה

מה שגרם לנו לצחוק, לבכות או להיות מרותקים בסיפורי הלילה היו הרגעים הדרמטיים והטעונים רגשית. כשהגיבור עמד בפני קושי, כשהיה סכסוך או כשהיינו צריכים לנחש מה יקרה הלאה – זה העלה מתח והרגיש אמיתי.

במצגת עסקית אפשר ליצור אפקט דומה על ידי שימוש בדמויות אנושיות וסיפורים אמיתיים, יצירת סקרנות והשארת מרווחי ציפייה לפני שמסיימים נקודה חשובה. 

השתמשו במבנה דרמטי מוכר

לסיפורי הילדים היה תמיד אותו מבנה בסיסי – התחלה, אמצע וסוף. היה גיבור, אתגר שעליו להתגבר, סבך עלילתי, ושיא דרמטי.

גם המצגת העסקית שלנו יכולה לאמץ מבנה דרמטי כזה – התחילו בבעיה או אתגר, הציגו פתרונות וסיבוכים, והגיעו לשיא כשאתם מסיימים בנקודת המוקד העיקרית. מבנה ברור כזה יעזור לספר את הסיפור שלכם בצורה קולחת ומשכנעת.

האמת החשובה ביותר שעלינו ללמוד מסיפורי הלילה, שהם אמנם פשוטים אבל נותרים איתנו לנצח, כי הם מספקים חוויה רגשית ורגעים של דמיון, ריגוש וקסם. אם נשכיל להשתמש באותם כלים ועקרונות לספר את הסיפור העסקי שלנו, נפסיק לספר עובדות ונתונים יבשים ונתחיל לספר סיפורים עיסקיים.

חדש! חדש!

קורס דיגיטלי לבניית מצגות

מתאים לכל מי שעומד מול קהל,
מרצה, מנחה או מציג

כלים פרקטיים לארגון תוכן חכם
ועיצוב מצגות מרהיבות שתיצרו בעצמכם!

דילוג לתוכן