שאלה: כמה זמן לוקח להכין מצגת?
תשובה בשלוף – המון זמן !!
תשובה לאחר מחשבה – זה כמו לשאול כמה עולה אוטו? אי אפשר לענות על השאלה הזו מבלי להיות ספציפיים. איזה אוטו? חדש? יד שניה? למה ישמש האוטו? מי ינהג באוטו?
גם לגבי הכנת מצגת, כדאי לשאול (די הרבה) שאלות, כדי להבין כמה זמן ייקח לנו להכין אותה.
אלו לדעתי צרכני הזמן העיקריים בהכנת מצגת:
⏰ לתרגם את הרעיון שיש לך בראש לנושא שאפשר לדבר אותו, להסביר אותו לאחרים, להעביר אותו הלאה. לפעמים זה בא לך בשניה, לפעמים אפשר להתבשל על זה ימים, שבועות.
⏰ להבין מי קהל היעד שלך? מי יהיה מעוניין לשמוע את מה שיש לך לומר? כשקהל היעד לא מוגדר לנו מתחילת התהליך, אנחנו צריכים לבדוק, לחקור ולהקדיש זמן להתאמת המצגת לאנשים בפניהם אנחנו עומדים להציג.
⏰ מה המטרה שלך? אני חושבת שאם נקדיש זמן איכות לחשיבה על מטרת המצגת, זה יחסוך לנו זמן בהמשך, בעיקר בתכנון המצגת והעיצוב שלה.
⏰ לתכנן את המצגת. לדעתי זה השלב הכי חשוב לפני שצוללים לעיצוב שלה. תכנון טוב מראש יכול לחסוך המון זמן בהמשך התהליך. אני אישית מקדישה לשלב זה די הרבה זמן.
⏰ לעצב את המצגת- צרכן זמן רציני, בעיקר כשהמצגת שלנו ממוקדת ומבוססת על MORE IS LESS. גיבוש שפה עיצובית, חיפוש תמונות, אינפוגרפיקות, אנימציות- כל מה שייתן למצגת שלנו לוק של מיליון דולר ויעביר את המסר בצורה נכונה ועוצמתית. לרוב זאת השקעת זמן ארוכה, אבל שווה כל רגע כשעולה שקף וכולם WOW.
⏰ לדייק את המסרים, לקצר טקסטים, לשחרר באהבה בולטים, לפרק "מוקשים" מורכבים- להיכנס לראש של השומעים ולחשוב אם הייתי בקהל- היה מעניין אותי או משעמם אותי? נכון שהחומר שלנו סופר מעניין, אבל עם יד על הלב- האם המצגת שלנו מושכת? מעניינת? משעממת? שלב מאוד מאוד חשוב שרצוי (מאוד) להקדיש לו (הרבה) זמן.
⏰ דמו בפני מישהו שלא מכיר את הנושא ולשפר את המצגת בהתאם לפידבקים. זו השקעת זמן שווה ומשתלמת במיוחד. למה? עדיף לדעת כבר עכשיו אם המסר שלנו עובר בצורה טובה? האם יש דברים שאפשר לשפר? לקבל בטחון לעמוד מול מישהו/ קהל. ממליצה לא לדלג על זה, לתאם עם מישהו/ כמה אנשים פיילוט לפרזנטציה, להקדיש לזה את הזמן.
⏰ להתאמן על המצגת. כמה זמן זה לוקח? כמה שתחליטו. ככל שמתאמנים יותר על המצגת, הלחץ ירד ונהיה מוכנים יותר.
⏰ להכין גיבוי של המצגת- חשוב, חשוב, חשוב !!! בהשקעת זמן קצרה יחסית, אפשר להתגבר על תקלות לא צפויות חס וחלילה אם יקרו ברגע האמת.
🌷 לנשום. זה לא לוקח הרבה זמן, אבל מאוד מומלץ.
בהצלחה !!!