כיצד מכינים סטוריבורד למצגת?

הסטוריבורד (storyboard) הוא בעצם המחשה ראשונית של איך המצגת שלכם תיראה בסופו של דבר, תרשים של מה שבסופו של דבר יוצג על המסכים.

מדובר על שרטוט פשוט ופשטני שמציג רצף מסודר, המדמה את הסדר הכרונולוגי של השקפים במצגת.
שימוש בסטוריבורד מאפשר למי שמציג את המצגת להתכונן טוב יותר להרצאה, לפגישה העסקית או לפיצ' ולהבין מראש האם רצף השקפים תואם את המסר שאותו רוצים להעביר.

מטרתו של הסטוריבורד היא לבדוק האם יצרנו רצף תקין של ההרצאה, הפגישה העסקית או הפיצ', עם התחלה, אמצע וסוף, באופן שאנחנו "רואים" את הרצף הרבה לפני סיום שלב עיצוב המצגת.
שימוש בסטוריבורד מאפשר שינויים ברצף הלוגי של ההרצאה, עוד לפני עבודת העיצוב, בכך שהוא מסייע ותורם רבות לדיוק המסר.

הדרך הכי יעילה ולצייר ולבנות סטוריבורד היא להשתמש במערכת של ריבועים משורטטים על דף או על במחשב.

כל ריבוע כזה מייצג שקופית אחת במצגת וכולל את הדברים הבאים: כותרת השקף, תקציר הטקסט, התייחסות האם נשתמש באייקונים ו/או בתמונה.
סטוריבורד על דף הוא האופציה הפשוטה ביותר, אך החסרון שלה הוא שאם נרצה "להזיז" שקף ממקום אחד לשני, השרטוט שלנו יהיה מקושקש, או שנצטרך להתחיל את הרישום מחדש. כמו כן, במצגת שיש בה שקפים רבים, במקרים רבים הסטוריבורד לא נכנס בעמוד אחד ובכך מקשה על רצף ההבנה של FLOW המצגת מקצה לקצה.

הסטוריבורד צריך להיות פשוט וברור ולכלול את כל השקופיות במצגת, כדי שנוכל לקבל החלטה בשלב זה האם המסר שרצינו להעביר אכן עובר. למשל: האם אנחנו ממחישים את הבעיה? האם אנחנו נותנים פתרון לבעיה?

לאחר הכנת הסטוריבורד, אני ממליצה להראות אותו למישהו שלא נמצא איתכם בפרוייקט, מישהו שלא מכיר את הנושא שעליו המצגת מדברת. לשאול את דעתו, האם הוא מבין? האם המסר עובר? האם חסר משהו?

יצירת סטוריבורד נכון, יכולה לדייק מאוד את המסר שלנו בעת בניית מצגת וגם לייעל את שלב העיצוב.

על חשיבות הסטוריבורד תוכלו לקרוא גם בבלוג אחר שכתבתי, בלינק: http://bit.ly/2Nwgxvp

בהצלחה !!!

גלית