אחד הדברים הכי משמעותיים בעיצוב המצגת הוא הצבעים שלה.

אני אוהבת מצגת צבעונית, כי זה מרענן, חדשני, צעיר ובעיקר מפתיע (לא בכל המקרים זה מתאים, לא כולם אוהבים צבעוניות).

אם כבר הלכתם על קונספט צבעוני, הנה כמה דברים ממש חשובים שאני ממליצה לקחת בחשבון:

  1. צבעוניות יתר יכולה לעייף את העיניים ואת הקהל. כדאי לבחון את הצבעים- האם הם נעימים לעין או מציקים. אם יש בקהל אנשים עם לקויות ראיה, צריך להתחשב בזה ולהשתמש בהתאם.
  1. אם אתם מתלבטים לגבי צבע או גוון מסויים ולא סגורים לגמרי על קונספט צבעוני, לכו על בטוח: צבעים מונוטונים ומונוכרומטים (שימוש בגוונים שונים של אותו צבע, שיוצרים מראה אחיד ומסוגנן). מידע נוסף על איך תוכלו להימנע מטעויות בשילובי צבעים במצגות תוכלו לקרוא פה.
  2. העין האנושית אוהבת יותר אותיות בהירות על רקע כהה (מאשר אותיות שחורות על רקע לבן). במקרים רבים במצגות עסקיות צבעי הרקע המועדפים הם כחול, אפור, שחור. העיניים "סובלניות" יותר לצבעים אלו. יצא לי להכין לא פעם מצגות ללקוחות שרצו משהו "שונה", עם שקפים שהרקע היה סגול עמוק או ירוק כהה. לוק מטורף.
  3. כשמעצבים מצגת עם שקפים צבעוניים, יש נטיה "לברוח" משפה עיצובית אחידה, למצגת לא מאורגנת ומבולבלת. אני מציעה להשתמש ב- 3-4 צבעים/ גוונים מקסימום, ובסוף התהליך לבחון את כל השקפים במצגת ולוודא שהשפה העיצובית האחידה נשמרה. אם תרצו לדעת מהי שפה עיצובית אחידה ולמה זה חשוב, תוכלו לקרוא על זה פה.

בחרתי לכתוב פה את הדברים החשובים ביותר לדעתי בנושא בחירה ושימוש בצבע, גלגלי צבעים, פלטות, בחירת צבעים וגוונים במצגת עסקית.

תוכלו למצוא עוד המון חומר באינטרנט, הנושא ממש "חם" וכמות המידע עצומה.